ALO 170 SGK Danışma Hattı

Alo 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik çağrı merkezi çalışanların, işverenlerin SGK ile ilgili her türlü sorularını cevaplandırmaktadır. 2010 yılından hizmet vermekte olan Alo 170 SGK iletişim hattı aşağıdaki konularda uzman bilgilerinden yararlanarak hizmet sürdürmektedir.

---- Sorularınız

---- Önerileriniz

---- Eleştirileriniz

---- İhbarlarınız

---- Şikâyetleriniz

---- Başvuru ve taleplerinizi,

Uzmanlar tarafından etkin bir şekilde incelenerek ger dönüş kısa süre içerisinde sağlanmaktadır.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilir, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

ALO 170 Nasıl Çalışır?

1) Alo 170 çağrı merkezimiz  

---- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 

---- Sosyal Güvenlik Kurumu 

---- Türkiye İş Kurumu 

tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili bilgilendirme yapmakta ve çözüm üreterek sizlere nitelikli bilgiler sunma açısından sürekli sistemini yenilemektedir. 

2)İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir. 

Alo 170 ile En Çok Bilgi Alınan Hizmetler

---- Emeklilik yaş hesaplaması soruları,

---- SGK hizmet dökümü soruları

---- Sigorta Primlerinin sorgulanması soruları

---- Erken emeklilik ile ilgili sorular

---- İşe başlama ve işten çıkış tarihinin sorgulanması

---- Rapor Parası ile ilgili sorular

---- SGK sisteminin işleyişi ile ilgili sorular

---- Engellilerin emekliliği ile ilgili sorular

Yukarıda belirtilmiş sorular Alo 170 danışma iletişim hattına en çok sorulan sorular içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. 

Alo 170 Danışma Hattına Gelen Sorular  %85 oranında ilk görüşmede sonuçlanıyor

Danışma hattına iletilmekte olan sorular %85 oranında ilk görülmede sonuçlandırılıyor kalan %15’lik sorular da çok teknik sorular olabildiği için araştırılıp cevaplandırılmak için bir 24 saatlik dilim içerisinde geri dönüş yapılarak cevaplandırılıyor. Dünya geneline baktığımız zaman %85’lik ilk görüşmede cevaplama oranı gerçekten de büyük bir başarı olarak görülmektedir. 

Alo 170 Ücretli mi?

Birçok vatandaşımız SGK tarafından verilen bu hizmeti ücretsiz sanmaktadır. Ancak Alo 170 Hattı ücretli bir sistemdir. Ortalama 5 dk konuşmanızda 3 TL gibi bir ücret faturanıza borç olarak yansıtılmaktadır. 

Önemli Not: Ücretsiz olarak SGK uzmanlarından sitemizdeki UZMANA SOR kısmından sorularınızı iletebilirsiniz. Bu sistem ile uzmanlarımız sorularınızı ücretsiz olarak cevaplandırmaktadır. 

 

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!