SGK Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır?

SGK Borcu Yoktur belgesi alabilmek için artık sgk il müdürlüklerine gitmenize gerek yok! şifresiz olarak SGK’ nın resmi sayfası sayesinde borcu yoktur uygulamasını üzerinden sorgulama yapabileceksiniz. Bu uygulama ile dilediğiniz dosyaları tek tıkla bilgisayarımıza indirebileceksiniz, e-borcu yoktur uygulaması da e-devlet ve SGK.gov.tr sisteminin bir uygulaması olarak hizmet vermektedir.

Ancak sgk borcu yoktur yoktur uygulamasından yararlanmak için SGK müdürlüğünden e-borcu yoktur uygulama aktivasyonu yaptırmak gerekmektedir. Bu aktivasyon işlemi ilk seferli yapılmaktadır. Aktivasyon işlemi için SGK’ya birkaç form doldurulup teslim edilmelidir. Bu doldurulacak formların bazıları çalışan ve işverene göre değişiklik göstermektedir. Yanlış formu doldurmak aktivasyon işleminizin gerçekleşmemesine neden olur.

SGK Borcu yoktur başvurusu için gerekli belgeler

---- Taahhüt Belgesi

---- Aktivasyon onay formu

---- Başvuru formu (çalışanlara özel)

---- Başvuru formu (işverenlere özel)

E- Borcu Yoktur Nasıl Kullanılır?

E-borcu yoktur uygulama sayfasına girdiğinizde kullanıcı adı, işyeri şifresi, sistem şifresi ve güvenlik kodu bölümünü göreceksiniz. Buraya girmeniz gereken bilgiler SGK Müdürlüğü tarafından size verilmiş olacaktır. Kullanıcı adı bölümü 2 bölüm (kelime)den oluşmaktadır. Giriş sayfasında – kısmından sonra ikinci kelimeyi yazmalısınız. Sistem ve işyeri şifresini size verildiği gibi girin. Güvenlik kodunu ise resimde görüldüğü gibi girin ve giriş butonuna tıklayın. Böylece e-borcu yoktur uygulamasına giriş yapmış oluyorsunuz.

Belge Kontrol – E-borcu yoktur sistemi

Sistemden belge kontrol yapmak için öncelikle giriş yapmak gerekmektedir. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra size Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından verilmiş olan belgenin en üst bölümünde bulunan barkod numarasını sisteme girmelisiniz. Bu sayede e-borcu yoktur uygulamasını aktive etmiş olacaksınız.

SGK Borcu Yoktur Ekranı için Lütfen Tıklayınız

E-borcu yoktur uygulaması aynı zamanda ssk borcu yoktur ve vergi dairesi e-borcu yoktur sorgulamalarını da gerçekleştirebilmektedir. Bu sistem sayesinde sizler de borçlarınızın olup olmadığını kısa sürede öğrenebilirsiniz. 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!