SGK Gecikme Zammı Hesaplama

SSK Gecikme Zammı Hesaplaması, SGK gecikme zammı hesaplanma nasıl yapılır, SGK gecikme zammı tablosu,ve gecikme zam hesaplamasın ile ilgili diğer tüm detaylar... Sosyal Güvenlik Kurumu gecikme zammının hesaplama işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Heç işveren hem de çalışanlar için hesaplama tablosu aşağıda detaylandırımıştır. 

SGK Gecikme Zammı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) hesaplama için tablo çıkarmış olsa da online olarak bilgilerin sisteme girilmesi ile otomatik hesaplama yapan bir sistem geliştirmiştir. Bu da doğal olarak sgk gecikme zammı hesaplama işlemlerini daha kolay bir hale getirmiştir. SGK gecikme faizi hesaplama işleminiz için uygulama üzerinde öncelikli olarak borç döneminizin ayı ve yılı bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Ayrıca borç tutarınızı da girdikten hemen sonra resmi ya da özel seçeneklerinden ilgili olanını seçtikten sonra hesapla sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

SGK Gecikme Zammı Hesaplamak İçin Lütfen Tıklayınız

Sosyal Güvenlik Kurumu, işletmelerce prim ve diğer alacaklarının süresi içinde ve tam olarak ödenmemesi durumunda, ödenmeyen kısmı, sürenin bittiği tarihten itibaren ilk üç aylık sürede her ay için 30 Nisan 2010 tarihine kadar % 3 oranında, 1 Mayıs 2010 tarihinden itibaren %2 oranında gecikme cezası uygulanarak planlamıştır.

Bunun yanında her ay için bulunan tutarlara ödeme süresinin bittiği tarihten başlamak üzere borç ödeninceye kadar yukarıdaki tabloda yer alan her ay için ayrı ayrı Hazine Müsteşarlığınca açıklanacak bir önceki aya ait TL cinsinden iskontolu ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetlerinin aylık ortalama faizi, bileşik bazda uygulanarak gecikme zammı hesaplanır. Ancak ödemenin yapıldığı ay için gecikme zammı günlük hesaplanacak şekilde revize edilmiştir.

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!