SGK Hizmet Dökümü

SGK hizmet dökümü çalışanın işe başladığı ilk andan günümüze kadar düzenli veya düzensiz olarak yatırılmış 4A-4B ve 4C sistemlerinde kayıtlı prim gün sayısı dökümü hakkında detaylı bilgiler vermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tek çatı altında birleştirilerek çalışan adı altında ortak sistem üzerinden TC ile Hizmet dökümü bilgilerini sunan bir yapı oluşturdu. Bu yapı içerisinde Özel sektör, kamu kurumlarında çalışanlar ve kendi primlerini elde yatıran tüm vatandaşlarımız prim gün sayıları ayrıntılı bir şekilde verilebilmektedir.

Peki SSK Hizmet dökümü ile ne tür bilgiler öğrenilebilmektedir? Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde yapılan bu işlem ile daha önce de belirttiğimiz gibi çalışanın SGK kaydının yani primlerinin ilk yattığı andan itibaren günümüze kadar yatırılmış tüm prim bilgilerine ulaşılabilmektedir. Hangi aylarda SGK primleri yattı, hangi aylarda yatırılmadı gibi birçok bilgi bu mecradan elde edilebilmektedir.

Özel sektör çalışanları belli dönemlerde iş değişiklikleri yapabildikleri için arada bazı sigorta primleri yatırılamayabiliyor. Yatırılmayan bu prim detayları ve prim borcu bilgisi de SGK hizmet dökümü sorgulamaekranından öğrenilebilmektedir. Genellikle muhasebe servisleri çalışanlarına ait hizmet dökümünü hem işe başladıkları anda hem de farklı dönemlerde talep edebilmektedirler. SGK hizmet dökümü hem e devlet üzerinden hem de şifresiz olarak sgk sorgulama ekranından öğrenilebilmektedir. 

E Devlet SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet Sistemi üzerinden SSK hizmet dökümü 4A hizmet bilgisi Sorgulama  SGK’nın yeni uglaması olarak hayatımıza girdi. Bu uygulama ile artık hizmet dökümü ve primlerinizi  e-devlet sistemi üzerinden çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.E Devlet şifresi alabilmek için Ptt’den  2 Tl karşılığında yeni şifre oluşturmanız lazım. Tükiye Gov tr adresinden hizmet dökümü sorgulamanın yanı sıra  bağkur primleri ve emekli aylık bilgisi ve emeklilik sorgulama gibi bölümleri kullanarak sigortalılığınıza dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. 

SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SGK Hizmet Dökümü İle Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

---- 4A Hizmet Dökümü sayfasını kullanarak adınıza yatırılan toplam sigorta primlerinizi görebilirsiniz.

---- Sigorta primlerinizin yatırılıp, yatırılmadığını kolayca kontrol edebilir gerekirse erkenden hak arayışına başvurabilirsiniz.

----- İşe giriş ve çıkış tarihlerini hizmet dökümü sayfasından öğrenebilirsiniz.

----- Çalıştığınız kurum tarafından sigorta primlerinizin hangi maaş tutarından ödendiğini görebilirsiniz.

----- Emeklilik işlemleri için gerekli bilgilere hizmet dökümü sayfasından erişebilirsiniz.

----- Hizmet dökümünüzü yazdırarak istenilen kurumlara verebilirsiniz.

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap

hasan veysi 2017-04-24 03:54:14

sgk hizmet dokumu aciklamasini istiyorum

SGK UZMANI 2017-03-13 14:06:28

Selamlar serpil hanım http://nezamanemekliolabiliriz.com/ sayfasından emeklilik yaşınızı hesaplayabilirsiniz.

Serpil karakas 2017-03-13 07:33:08

2001 giriş ligin 17 senedir calisiyom 05 02 1957 doğumluyum nasıl emekli olbilirim