SGK İşten Çıkış Sorgulama

SGK işten çıkış sorgulama, sgk işten çıkış bildirgesi doldurma, sgk işten çıkış kodları ve SGK işten çıkış ile ilgili bilmek istediğiniz diğer ayrıntılar... İşe giriş bildirgesi ve işe giriş tarihleri kadar çıkış tarihi de çalışanlar açısından büyük önem taşımaktadır. Emeklilerin ne kadar maaş alacakları bile ilk işe giriş ve çıkış tarihleri ile doğru orantılı olduğu içi bu sorgulamalar çalışanlar tarafından çok yoğun olarak gerçekleştirilen sorgulamalar arasında bulunmaktadır. 

SGK işten çıkış sorgulama işlemi için sosyal güvenlik kurumunun resmi web sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Sadece saniyelerinizi alacak olan bu işlem çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

SGK il veya ilçe müdürlüklerine giderek saatlerce beklemenize gerek kalmadan internet aracılığı ile çok kısa bir süre içerisinde bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. SGK işten çıkış sorgulama özellikle de özel sektörde çalışanlar için son derece önemlidir. Bazı özel sektör çalışanları, SGK'lı olarak çalıştırdıkları işçilerini sigortalarını tam olarak yatırmamaktadır. sigortanızı yatırmayan işverenlere karşı önlem almanız için rutin olarak sgk prim sorgulama ve diğer sorgulamalarınızı resmi sayfa üzerinden gerçekleştirmelisiniz. 

Özel sektörde çoğu işveren işçilerin son ay sigortalarını yatırmadıkları görülmektedir. Bu nedenle sadece sorularınızı merak edip öğrenmek için değil aynı zamanda kendinizi ve de sosyal güvencenizi korumak için de giriş yapıp sık sık kontroller yapmalısınız. Ayrıca site içerisinden işe giriş çıkış tarihlerinizin yanında bir de sigorta prim gün sayınızı, prim dönemlerinizi ve de seviyeleriniz de öğrenebilirsiniz. Bunların hepsi emekli olduğunuzdaki maaşı etkileyen ve de belirleyen faktörler arasındadır. İşe ilk girdiğiniz tarih ve de özel sektörde mi yoksa devlette mi çalıştığınız bile emekli maaşına etki eder. Bu bilgilerin hepsine sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!