SGK SMS İle İlaç Bilgilendirmesi

SGK sms ile ilaç bilgilendirme sistem kullanıma sunuldu. Artık doktorunuzun yazdığı reçete bilgilerini sistem üzerinden görebileceksiniz. İlaç bilgilendirme sistemindeki asıl amaç hastaların ilaç bilgilerine kısa sürede ulaşabilmeleri ve istedikleri her yerde doktorlarının yazmış olduğu ilanları telefonlarından takip edebilmelerinin sağlanmasıdır.

 

Bu sayede doktorunuzun yazdığı ilaçları e reçete sms bilgilendirmesi olarak ilaç isimleri ve adetleri, ödenecek katılım tutarı size SMS yolu ile anlık olarak gönderiliyor. Doktorunuz e-Reçete yazdıktan sonra bu reçetenin detayı (ilaç ismi, reçete numarası ilan adeti gibi) hastanın telefon numarasına sms olarak gönderilmektedir. Bu mesaj ile eczanelere gidebilir ilaç detayı hakkında ayrıntıları gösterebilir ve reçete numarasına göre ilaçlarınızı alabilirsiniz. 

SMS ile Bilgilendirme Sisteminin Avantajları

---- e-Reçete yazıldıktan hemen sonra bilgilendirme yapar,

---- e-Reçetede yazılmış olan ilaçların isimlerini sisteme yansıtır,

---- Kaç tane ilaç yazıldığı görülür,

---- İlaç fiyatı sistem üzerinden takip edilebilir,

---- Eczaneye ödenecek fiyat miktarı öğrenilebilir,

Sistem tarafından gönderilen mesaj örneği

SGK SMS Bilgilendirme Sistemine Kayıt Nasıl Yapılır?

Tamamen ücretsiz olarak vatandaşların hizmetlerine sunulmuş olan SGK smsm ilaç bilgilendirme sistemi için yapılması gereken çok basit. sayfanın devamında bulunan link yardımı ile sisreme T.C. kimlik bilgilerinizi girerek kayıt işlemini yapacaksınız. Sonraki aşamada Telefon numarasını doğru girerek sisteme kayıt işlemini tamamlamış olacaksınız. 

Kayıt Ekranı Bu Şekildedir

SMS Bilgilendirme Sistemi Kayıt İşlemi İçin Tıklayınız

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!