SGK Tahmini Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurunuz

SGK Tahmini Borç Sorgulama Ekranı

SGK tahmini borç sorgulama ekranımızı kullanarak isteğe bağlı sigortalılık sisteminde ödemediğiniz aylık prim gün sayılarınıza bağlı olarak toplam ne kadar prim borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz. Form ekranımız kesinlikle resmi olarak sosyal güvenlik kurumu prim borçlarınızı vermez. Sadece ödemediğiniz aylık primlerinizin güncel tutarlarına göre hesaplama yapmaktadır. Hesaplama yapılırken 2017 yılı SGK prim tutarları baz alınarak modülümüze entegre edilmiştir.

Normal Şartlarda Resmi olarak SGK Borçları

---- Ziraat Bankası Sitesi Üzerinden
---- e-Devlet Sistemi Üzerinden (Şifre ile) öğrenilebilmektedir. 

Ancak biz sizlere tam olarak borçlarınızı öğrenebileceğiniz sgkhizmetbilgisi.com sgk borç sorgulama yazılımını geliştirdik. Eğer sistemin sizlerden istediği bilgileri tam olarak girmeniz durumunda sgk borcunuz hesaplanacak ve sisteme yansıtılacaktır. 

SGK Borç Sorgulamayı Kimler Yapar?

SGK borç sorgulama hizmeti iki sebeple yapılmaktadır. 

1) Çalışan SGK Borç Sorgulama

Bunlardan ilki çalışanların işten çıktıkları dönemlerde yeni bir işe başlamalarına kadar ki süreçte primlerinin yatırılmaması ve aynı zamanda GSS sistemine girmemeleri durumunda aylık olarak sisteme yansımış olan borçlar yani çalışan SGK borç sorgulamadır. İşten çıkış ve yeni bir işe giriş süreci bazen 3 ay bazen 1 yılı bulabilir bu sebeple arada boşluk olmaması için Genel Sağlık Sigortası sistemine kaydınızı yapmanızda yarar vardır. Aksi halde prim borçlarınız fazlaca ortaya çıkacaktır. 

2) İşveren SGK Borç Sorgulama

İkinci SGK borç sorgulama hizmeti de işverenlerin çalışan primlerini yatırmamaları durumunda işeverenlere çıkmakta ola sosyal güvenlik kurumu prim borçlarıdır. Diyelim ki 100 işçinin olduğu bir işletmede işveren çeşitli sebeplerden ötürü tüm işçilerinin veya işçilerin bir kısmının sgk primlerini yatırmadı. Bu durumda o dönemin sgk borçları sisteme yansıtılacak ve sgk prim borçları sorgulama ekranından öğrenilebilecektir. Bizleri burada ilgilendiren asıl konu çalışanların bireysel olarak öğrenebilecekleri sgk borçlarının nasıl yapıldığı konusudur. Zaten yazılım da sadece çalışanların bireysel olarak prim borçlarını öğrenmelerine olanak sunmaktadır.

Tahmini SGK Borç Sorgulama Ekranı Kullanımı

---- Adınız Soyadınız
---- Sigorta Başlangıç Tarihi
---- Sigorta Bitiş Tarihi ( Eğer işiniz devam ediyorsa sorgulama yaptığınız tarihi seçmeniz gerekiyor)
---- En alt satırda yer alan yatırmadığınız prim gün sayısı da sizlerin borçlarınızın bilgisini vermektedir.

Eğer bilgileri sisteme doğru bir şekilde girdiyseniz aşağıdaki gibi bir sonuç ekranı karşınıza çıkacak ve toplamda ne kadar borcunuzun olduğu bilgisini verecektir.     

SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

4A E devlet sgk hizmet dökümü gün sayısı sorgulama sayfasından emeklilik sorgulama yapabilir ve toplam prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.

GSS Sorgulama Uzmana Sor